Leia

Vaillanti soojuspumbad:

Uutes suundades on parem liikuda koos tugeva partneriga.

Kontakt: Vaillanti ekspert

Jätkusuutlikud küttesüsteemid: kauakestev väärtus teie äritegevusele

Soojuspumbad on atraktiivne ärivaldkond mitmel põhjusel. Need on tulevikukindlad, sest sõltuvad pigem taastuvenergiast kui fossiilkütustest. Need on ka nõutud, kuna inimesed tahavad üha rohkem tõhusaid, keskkonnasäästlikke küttelahendusi. Kõige tipuks soodustavad seadusandjad nende kasutamist atraktiivsete stiimulitega.

Tulevikukindlad, nõutud ja rahaliselt toetatud: soojuspumpadel on tohutu potentsiaal, millest võite ka ise kasu saada, kui valite partneriks Vaillanti. Seepärast pakume teile:

üle 40 aasta kogemusi; soojuspumpade arenduse ja tootmise osas

kohandatud teenust, mis võimaldab teil kiiresti vilumuse saavutada ning aitab teid projekteerimise, ostmise ja paigaldusega;

tootevalikut igale vajadusele – uutest hoonetest renoveerimisprojektideni ja ühepereelamutest ärivaldusteni.

Tutvuge tuleviku küttetehnoloogiaga ja leidke vastused koos Vaillantiga.

Kontaktisik: Vaillanti ekspert

Kütmine samal viisil kui jahutamine: kuidas see tehnoloogia töötab

Külmkapi tööpõhimõte

Soojuspumba töö tugineb külmkapi tööpõhimõttele. Kui külmkapp kannab soojust kapi seest väliskeskkonda, siis soojuspumbad juhivad soojust väljast sisse. Peale kütmise jahutavad Vaillanti soojuspumbad hooneid suvel sisseehitatud pöördpõhimõttel.

Külmkapi tööpõhimõte

Soojuspumba töö tugineb külmkapi tööpõhimõttele. Kui külmkapp kannab soojust kapi seest väliskeskkonda, siis soojuspumbad juhivad soojust väljast sisse. Peale kütmise jahutavad Vaillanti soojuspumbad hooneid suvel sisseehitatud pöördpõhimõttel.

Piiramatu soojusenergia

Soojuspump kasutab päikeseenergiat, mis on salvestatud maasse, pinnavette ja õhku. See soojusenergia on saadaval tasuta ja piiramatus koguses isegi külmematel aastaaegadel. Siiski, eriti sellel ajal aastast, mil kütmist vajatakse, on temperatuur otseseks kasutamiseks liiga madal.

Neli sammu ja neli põhikomponenti

Soojuspumba tehnoloogia põhineb neljal sammul ja see koosneb neljast põhikomponendist: aurusti, kompressor, kondensaator ja paisventiil. Need komponendid on ühendatud suletud ringlussüsteemi, milles jahutusvedelik ringleb väga madala keemistemperatuuri juures.

1. samm: soojuse kogumine keskkonnast

  • Energia kantakse üle keskkonnast aurustisse
  • Soojuspumbas olev külmaaine vedelik on külmem kui keskkond
  • Keskkonna soojus paneb vedela külmaaine aurustuma

2. samm: temperatuuri tõstmine

  • Kompressoris tõuseb gaasilise külmaaine rõhk
  • Temperatuur tõuseb sellisele tasemele, mida saab kasutada kütmiseks

3. samm: soojus kantakse edasi maja küttesüsteemi

  • Temperatuur on nüüd nii kõrge, et seda saab kasutada kütmiseks
  • Kondensaatoris kantakse gaasilise külmaaine soojus edasi küttesüsteemi
  • Külmaine muutub jahedamaks ja kondenseerub

4. samm: külmaaine paisumine

  • Külmaaine on endiselt rõhu all
  • Seda rõhku alandatakse paisventiili abil ja külmaine jahtub järsult
  • Gaasiline külmaaine on nüüd jälle külmem kui keskkond ja suudab koguda soojusenergiat väljastpoolt

Tsükkel algab otsast peale

Geniaalselt lihtne protsess

See stabiilne, läbiproovitud ja katsetatud protsess töötati välja üle 180 aasta tagasi ning seda on kasutatud Vaillanti soojuspumpades üle 40 aasta. Seega pole ime, et Vaillanti soojuspumbad suudavad kasutada keskkonnasoojust isegi temperatuuril alla −22 °C, nt Rootsis põhjapolaarjoone läheduses. Selles ühes Euroopa kõige külmemas paigas elab ka Åke.

Vaillanti soojuspumba abil saab Åke kasutada maasse salvestatud energiat, et muuta oma kodu üheks hubasemaks paigaks Rootsis. See näitab, milline kvaliteetne valik on Vaillanti soojuspumbad.

Millised soojuspumbad on kus kasulikud?

Vaillanti soojuspumbad igaks otstarbeks

Uusehitistest kuni moderniseerimisprojektideni – meie soojuspumpade valik sobib:

  • erinevate energiaallikatega – vesi, maa ja õhk;
  • erineva suurusega hoonete ja tõhususklasside korral – alates 3 kW madala energiatarbega elamute ja 46 kW renoveeritud mitmepereelamute jaoks kuni 130 kW suuremate hoonete jaoks flexoTHERM
  • uusehitiste, olemasolevate hoonete renoveerimise, põrandakütte või radiaatorite korral;

mugavaks kütmiseks ja kuuma vee saamiseks, jahutuseks ja ventilatsiooniks.

Pakume ka ulatuslikku valikut soojuspumba tarvikuid ja lisasid, mis võimaldavad kombineerida soojuspumba näiteks päikesepaneelide süsteemiga. See tähendab, et teil on alati paindlikkus klientide erinõuetele vastamiseks.

ToodePumba soojusallikasSobivusTarnibKütte energiatõhususmärgistusKuuma vee valmistamineKuuma vee energiatõhususmärgistus
flexoTHERM exclusive
Green iQ
Õhk-vesi
Vesi-vesi
Soolvesi-vesi
Ühepereelamud
Mitmepereelamud
Küte
Kuum vesi
Jahutus
A++kuni 8 inimeseleOleneb kuumaveemahutist
flexoCOMPACT exclusive
Green iQ
Õhk-vesi
Vesi-vesi
Soolvesi-vesi
ÜhepereelamudKüte
Kuum vesi
Jahutus
A++kuni 5 inimeseleA
aroTHERM plus VWL /6Õhk-vesiÜhepereelamud
Mitmepereelamud
Korterid
Küte
Kuum vesi
Jahutus
A++kuni 5 inimeseleA (koos uniTOWER plusiga)
aroTHERM Split VWL /5Õhk-vesiÜhepereelamud
Mitmepereelamud
Korterid
Küte
Kuum vesi
Jahutus
A++kuni 5 inimeseleA (koos uniTOWERiga)
aroTHERM VWL /2 /3 („vana“ monoplokk ainult GR ja PT jaoks)Õhk-vesiÜhepereelamud
Mitmepereelamud
Korterid
Küte
Kuum vesi
Jahutus
 kuni 5 inimeseleA (koos uniTOWERiga)
aroSTORÕhk-vesiÜhepereelamud
Korterid
Kuum vesi/kuni 5 inimeseleA+

Soojuspumbad uusehitistes

Küttesüsteemid sobivad uutele ühepereelamutele või mitmepereelamutele, millel on sageli põrandaküte, kuna see on palju tõhusam.

Enamikes Euroopa piirkondades on soojuspumbad kulutõhus ja tulevikukindel lahendus ühepereelamute jaoks. Vaillant pakub laia valikut soojuspumbalahendusi, alates õhk-vesi valikust kuni paindliku soojusallikaga ja soolvesi-vesi soojuspumpadeni.

Neid kõiki saab kasutada kaskaadis, olgu need õhk-vesi, soolvesi-vesi või vesi-vesi tüüpi soojuspumbad. See teeb neist ideaalse valiku ka mitmepereelamute jaoks.

Soojuspumbad renoveerimisprojektides

Soojuspumpade kasutamine olemasolevates hoonetes võib olla samuti tõhus ja praktiline valik energiatarbe eest hoolitsemiseks. Üldiselt, mida ulatuslikum on renoveerimisprojekt, seda mõttekam on kasutada soojuspumpa.

Kasulikud viidad teie tööks:

Hoone soojustamine

Hoone soojustust tuleks kontrollida juba varem. Mida parem on hoone soojustus, seda tõhusamalt soojuspump töötab.

Madal pealevoolu temperatuur

Soojuspumbad töötavad paremini madala pealevoolu temperatuuri korral. Siiski võib Vaillant pakkuda sobivaid tooteid pealevoolu temperatuuridele kuni 65 °C ja isegi temperatuurini kuni 75 °C.

Alternatiivne lahendus halva soojustuse ja radiaatorküttega hoonetele:

Kui teie kliendi hoone on vana, halvasti soojustatud ja radiaatoritega köetav, võite kasutada üht meie läbiproovitud gaasikondensatsioonisüsteemi (või õlikondensatsioonisüsteemi ainult GR, PT). Tänu tipptehnoloogiale säilitavad need süsteemid ressursse ja on keskkonnasäästlikud, hoolimata fossiilkütuste kasutamisest. Hübriidsüsteem, mis koosneb soojuspumbast ja gaasikondensatsioonikatlast – nagu meie aroTHERMi soojuspump koos ecoTECi gaasikondensatsioonikatlaga – pakub ka suurt töökindlust ja energiatõhusust.

Tõhusad omaette ja rühmas: meie tooted ja süsteemsed lahendused

Vaillanti tooteportfell

Soojuspumba süsteemi laiendamine

Kõiki Vaillanti soojuspumpasid saab eraldi laiendada. Selleks on saadaval laialdane valik soojuspumba tarvikuid ja erinevaid süsteemikomponente. See annab teile piiramatud võimalused, et saaksite paigaldada veelgi keerulisemaid süsteeme ilma ühilduvusprobleemideta. Kuna komponendid on modulaarsed ja täielikult ühilduvad, saate pakkuda klientidele terviklahendusi ning säästa aega hinnapakkumiste tegemisel ja süsteemide konfigureerimisel.

Vaillanti tarvikud soojuspumpadele

  • Hüdraulikarühmad ühe ja mitme kontuuriga süsteemidele
  • Ühendustarvikud
  • Juhtimistehnoloogia
  • Puhurkonvektorid

Vaillanti süsteemikomponendid soojuspumpadele

  • 200–500 l vedelikumahutid ja 18–1500 l vahesalvestid
  • Päikeseküttesüsteemid
  • Ventilatsioonisüsteem
  • Gaasilahendused

Üks kõigi eest

Vaillanti lahenduste puhul on veel üks eriline omadus see, et kogu süsteemi saab juhtida vaid ühe juhtseadisega – sensoCOMFORT VRC720. Kõiki parameetreid saab seadistada selle ühe juhtseadisega paigaldusabivahendi kaudu. Peale selle saab teie klient sensoNETi abil käitada süsteemi äpi kaudu.

Lugege lähemalt meie modulaarse, laiendatava, eBUS-liidesega juhtseadise arhitektuuri kohta.

Ülevaade süsteemi lisadest

Olulised teadmised: õige viis soojusallikate rakendamiseks

Kasutage erinevaid soojusallikaid nutika tehnoloogia abil

Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad kasutavad ümbritseva õhu soojust ja võivad toimida soojuspumba režiimil isegi välistemperatuuril kuni −25 °C. Neid on uskumatult lihtne paigaldada, sest vajavad ainult sobivat kohta välisseadme paigutamiseks. See teeb õhk-vesi soojuspumpadest ideaalse valiku olemasolevate küttesüsteemide moderniseerimiseks. Neid on ka lihtne laiendada – näiteks päikeseenergiamoodulitega või gaasikondensatsioonikatlaga. Aktiivjahutusrežiim aitab hoida kodu ka suvel mugavana. Selleks jahutatakse vett põrandaaluses või seinale monteeritud küttesüsteemis, mis vähendab siseruumide temperatuuri.

Vesi-vesi soojuspumbad

Vesi-vesi soojuspumbad kasutavad põhjavett, ilma looduslikku veeringlust katkestamata. Vajaduse korral saab kasutada ka olemasolevat kaevu.

Soolvesi-vesi soojuspumbad

Soolvesi-vesi soojuspumbad genereerivad energiat pinnasesondi või horisontaalse kollektori abil, olenevalt pinnase koostisest ja maa-ala suurusest. Pinnasesondid paigaldatakse vertikaalselt kuni 100 m sügavusse puurauku ning horisontaalsed kollektorid paigaldatakse 1,20 kuni 1,50 m sügavusele.

Mistahes soojuspumba soojusallika paindlik kasutamine

Meie soojuspumpade flexoTHERM exclusive ja flexoCOMPACT exclusive standardversioonid on soolvesi-vesi soojuspumbad. Siiski saab neid lisamoodulite abil hõlpsasti modifitseerida. Moodul aroCOLLECT muudab need õhk-vesi soojuspumpadeks ning moodul fluoCOLLECT muudab need vesi-vesi soojuspumpadeks.

Soojuspumba projekteerimise seitse sammu

1. Hoone tüüp

Soojuspumbad sobivad nii uusehitistele kui ka olemasolevatele hoonetele, eeldusel et need ühendatakse õige küttesüsteemiga – ideaaljuhul madalal pealevoolu temperatuuril töötavaga.

Renoveerimisprojekti kavandamisel on oluline enne kontrollida, kas soojuspumbal on mõtet.

2. Küttevõimsus

Tähtis on kontrollida, kuidas vajalik küttevõimsus üle kantakse: kas süsteem hakkab töötama põrandaküttega temperatuuril 40 °C / 30 °C või radiaatoritega temperatuuril 60 °C / 40 °C? Paljudel juhtudel – eriti renoveerimise korral – tasub kaaluda hübriidlahendust, liites olemasoleva õli- või gaasisüsteemi.

3. Jahutusvõimsus

Kõik Vaillanti soojuspumbad on võimelised aktiivjahutuseks. Soolvesi-vesi ja vesi-vesi soojuspumpasid saab kasutada ka passiivjahutuseks (LINK). Tähtis on meeles pidada, et need suudavad vähendada temperatuuri vaid 2–3 °C võrra. Kui vajatakse suuremat jahutusvõimet, nt magamistoas, tuleb see eraldi kavandada.

4. Kuuma vee vajadus

Kuuma vee vajadust tuleb arvesse võtta paljuski samal viisil kui tavalise küttesüsteemi korral, st inimeste arvu alusel. Veenduge, et valite sellised mahutid, mis soojuspumpadega kokku sobivad.

5. Soojusallika valik

Kui küttesüsteem ja vajadused on kindlaks määratud, tuleb valida, millist soojusallikat soojuspump hakkab kasutama. Mõnikord on tarvis saada luba vees või pinnases salvestatud soojuse kasutamiseks. Õhu kasutamisel soojusallikana tuleb järgida mürataseme piiramise eeskirjadest.

6. Paigalduse kavandamine

Nüüd on aeg valida konkreetsed tooted. Vaillant pakub hoolikalt läbimõeldud terviklahendusi. Saate valida ka laia valiku tarvikute hulgast, et tagada ohutu ja kiire paigaldus. Selles etapis on oluline üksikasjalikult plaanida, kuidas süsteem paigaldatakse.

7. Päikeseenergiasüsteemi integreerimine

Paljud kliendid on agarad täiendama oma uut süsteemi päikeseenergiasüsteemiga. See kombinatsioon vähendab elektriarveid. Kõiki Vaillanti soojuspumpasid saab ühendada päikeseenergiasüsteemiga.

Kui käite need seitse sammu läbi, olete valmis oma süsteemi edukalt paigaldama. Lisateabe saamiseks lugege meie projekteerimisdokumente.

Õhk-vesi soojuspumbad: vaikne töö on hädavajalik

Õhk-vesi soojuspumbad ja müra – tundlik teema

Müra on tundlik teema, eriti õhk-vesi soojuspumpade korral. Seetõttu tasuks uurida müra lähemalt.

Helivõimsuse tase ja helirõhutase

Üldiselt tehakse vahet helivõimsuse taseme ja helirõhutaseme vahel. Helivõimsuse tase ei ole keskkonnast mõjutatud, mis võimaldab võrrelda turul olevaid erinevaid tooteid. Mõnel juhul on helivõimsuse tase ka osaks Euroopa Liidu ErP energiamärgisest.

Samal ajal seostub helirõhutase rõhu kõikumistega õhus. Seda näitajat mõjutavad helivõimsuse tase, kaugus müraallikast ja keskkond, nt heli peegeldavad esemed. Enamikus ELi riikides võetakse arvesse helirõhutaset, kui määratakse piirväärtusi krundi perimeetril või naabri akna ees.

Tähtis on teada, et kuigi nii helivõimsuse taset kui helirõhutaset väljendatakse detsibellides – dB(A) –, ei ole need ühesugused ja need ei ole ka otseselt võrreldavad. Kui teisendada üks näitaja teiseks, selgub, et helivõimsuse taseme ja helirõhutaseme vahel on umbes 8 dB erinevus 1 m kaugusel (nt helivõimsuse tase 60 dB(A), helirõhutase 52 dB(A)). Kui soovite võrrelda helitasemeid, tuleb hoolega jälgida, mida võrrelda:

  • kas helirõhutaset või helivõimsuse taset?
  • Millisel kaugusel ja millistel tingimustel (avatud ruum, seina ees jne) oli helirõhutase määratud?
  • Kas on mingit viidet tööparameetritele (osaline koormus, täiskoormus jne)?
  • Kõigil neil teguritel on tulemusele märgatav mõju.

Heli levimine

Müra väheneb, kui liikuda selle allikast kaugemale. Kui kaugus kahekordistub, väheneb müra 6 dB võrra (heli muutumatu levimise korral). Teisisõnu – kui helirõhutase on 1 m kaugusel soojuspumbast 39 dB(A), siis 2 m kaugusel on see ainult 33 dB(A). Seega võib isegi väike 3 dB erinevus helivõimsuse tasemes avaldada olulist mõju vajalikule kaugusele naaberkrundist. Kui seda alandada 10 dB(A) võrra, kostab see poole nõrgemalt.

Vaillant pakub soojuspumpasid, mis töötavad vaikselt kohe käivitamisest alates. Järgmine skeem kujutab nelja välise õhk-vesi soojuspumba mürataset 3 m kaugusel koos teadaolevate võrdlusnäitajatega.

ErP väärtused vs. täisvõimsusel töötamine – õige kaugus on kriitiline

Soojuspumpade müraandmed võivad olla erinevate standardite tõttu eksitavad. ErP märgis viitab ainult välisseadme helivõimsuse tasemele A7/W55. Kuid see ei ole maksimaalne müratase. Seepärast on oluline arvestada kaugust naabermajani sõltuvalt välisseadme maksimaalsest müratasemest.

Paigalduskoha suurim takistus on Saksamaa eeskiri „TA Lärm“. Öine piirnorm elamupiirkonnas on 35 dB (A) naabri akna all. Olenevalt kaugusest, keskkonnast ja väljundvõimsusest, tuleb säilitada vastavaid vahemaid soojuspumba ja naaberhoone vahel. Kõigil Vaillanti soojuspumpadel on olemas vaikne režiim, et töötada öösel veelgi vaiksemalt. Järgmisel skeemil on näidatud minimaalseid kaugusi.

Õige paigalduskoht on kriitiline – see on teie teha

Soojuspumba projekteerimisel ja paigaldamisel on ülioluline tagada selle tekitatava müra vaba hajumine. Takistusi (nt seina tabades) heli peegeldub ja muutub valjemaks. Seetõttu tähendab hästi valitud paigalduskoht, et võite meie soojuspumbad ilma probleemideta üles seada isegi tihedasti asustatud piirkondades.

Nõuded ja tugi

Soojustegur ja sesoonne soojustegur

Soojustegur (COP)

Enamik Vaillanti soojuspumpasid saavutavad väga suure soojusteguri (COP), sest kõik nende komponendid teevad laitmatut koostööd. COP näitab küttevõimsuse suhet tarbitud võimsusesse. See arvutatakse standarditud kujul laboritingimustes. Soojustegur võimaldab soojuspumpasid omavahel võrrelda.

Sesoonne soojustegur (SPF)

Süsteemi projekteerimisel tuleb vaadata, kui hästi see toimib aasta ringi. Sesoonne soojustegur (SPF) võimaldab just seda teha. See näitab tegelikku suhet süsteemi tekitatud soojuse ja kasutatud elektrivõimsuse vahel. SPF võtab arvesse nii pumpade ja juhtseadiste jaoks vajalikku elektrienergiat kui ka erinevaid mõjutegureid, nagu kliima või soojusallika temperatuur. Sesoonne soojustegur on keskmine kõigist aasta jooksul tekkinud COP-arvudest.

Vaillanti viis: neli sammu asjatundjaks saamisel

  1. Seda veebilehte külastades olete teinud juba esimese sammu, kuid meil on pakkuda veel rohkem.
  2. Läbige meie veebikoolitus [Link veebiõppele] ja meie klassiruumi õppesessioon [Link teie klassiruumi õppesessiooni vormile], et välja selgitada kõige tähtsamad faktid ja õppida kõike Vaillanti soojuspumpade projekteerimise, paigaldamise ja käivitamise kohta.
  3. Laske oma Vaillanti müügikonsultandil anda juhiseid oma esimese soojuspumba projekteerimise, paigaldamise ja käivitamise kohta.

Kas soovite otse asjatundjaga ühendust võtta? Jätke meile lihtsalt oma telefoninumber ja e-posti aadress,

Kontaktisik: Vaillanti ekspert

Võtame teiega õige pea ühendust.

Ent kui soovite esialgset ülevaadet ilma kohustusteta, külastage lihtsalt lähimat Vaillanti kliendikeskust.

Vaillanti kliendikeskus [Link kohalikule vormile]

Üle 140 aasta kogemusi aitamaks teil edu saavutada

Üle 140 aasta kogemusi küttetehnoloogia alal ja 40 aastat kogemusi soojuspumpade vallas: meie teadmised on sündinud miljoneid kordi iga päev meie klientide kodusid külastades. Küsige rohkem üksikasju mõne meie eksperdi käest. Keegi ei tea soojuspumpadest rohkem kui inimesed, kes neid välja töötavad.

Kontaktisik: Vaillanti ekspert