Kuidas vesinik minu ettevõtet mõjutab?
Mida peaksin muutma?
Vesinikukatelde paigaldamiseks, kasutuselevõtuks ja hoolduseks vajalikud täpsed standardid on praegu koostamisel ja nende kohta hakatakse korraldama koolitusi.
Tekivad vesinikgaasivõrku ühendatud ja vesinikgaasiga töötavate seadmete paigaldamise, kasutuselevõtu ja hooldusega tegelevad ametikohad, mis nõuavad vesinikgaasi omadustega seotud uute kehtestatud standarditega kohanemist.
Vesiniku omadused erinevad maa- ja vedelgaasi omadest. See mõjutab näiteks gaasiarvesti ja hoonesisese gaasipaigaldise rõhuregulaatori karakteristikuid.
Kuidas muutub minu äritegevus?
Kondensatsioonikatelde paigaldamiseks, kasutuselevõtuks ja hooldamiseks on vaja väljaõppinud spetsialiste nagu praegugi kondensatsioonikatelde jaoks.
Võrreldes vesinikukatelde paigaldamisega uuselamutesse moodustab suure osa äritegevusest vanade katelde väljavahetamine ja vanade süsteemide moderniseerimine.
On tõenäoline, et gaasivõrkude vesinikule üleviimisega seotud ergutusprogrammid või meetmed loovad märkimisväärsel hulgal uusi ärivõimalusi. Need võimalused on seda olulisemad, sest väljavahetamist vajavaid olemasolevaid katlaid on palju – nii on see Vaillanti puhul.
Milles seisneb vesinikuküttega seotud äritegevus?
Vesinikukatlad võetakse kasutusele põhiliselt vanade maagaasil töötavate katelde väljavahetamiseks. Seda kasutusotstarvet soodustab vana seadme asendamise lihtsus; see ei mõjuta palju paigaldist, soojuskiirgurit ega ruumivajadust elamu sees või sellest väljas.
Mitmes riigis uuritakse uute „vesinikukülade“ arendusprojekte, kus vesinikutootmine on kavandatud kohaliku või piirkondlikuna. Nendel konkreetsetel juhtudel võib elamute kütmise ja sooja tarbevee tootmise lahendus olla vesinikukatel.
Kui ohutu on vesiniku kasutamine kütteks?
Konkreetselt vesiniku või selle kütteks kasutamisega ei kaasne ohutusprobleeme. Vesinikukatlad on sama ohutud kui nüüdisaegsed kondensatsioonkatlad, mida kasutatakse miljonites majapidamistes. Nagu maagaasi ja muude kergsüttivate ainete korral, on ka siin kindlakskujunenud tehnilised normid ja ohutusdirektiivid, mida tuleb järgida.