Leia

Vesinik on puhta energia võti

Vesinik muudab tööstust ja transporti, aga eelkõige soojuse tootmise meetodeid.

Tegeleme juba praegu vesinikukatelde väljatöötamisega ja liigume süsinikdioksiidiheiteta küttelahenduste poole. Olge muutusteks valmis

Miks on vesinik mulle tähtis?

Uued ärivõimalused

Kliimakaitse võti

Uuendusteks valmis

Mida kliendid ootavad?

Uued ärivõimalused

Kes ees, see mees

Olete esimeste seas, kes sellega töötama hakkavad. Aga ärge muretsege – me juhendame teid selle ülemineku käigus ega piirdu vaid sellega. Pakume teile muutuvate nõuete täitmiseks ka turu parimaid lahendusi. Saage osa uue maailma kujundamisest.

Kliimakaitse võti

Vesinik on võti, mis aitab päästa maailma.

Teadus, äri ja poliitika teevad panuse vesinikule. Põhjus on üpris lihtne. Selle puhta gaasi kasutamine aitab palju kaasa kliimakaitsel ja on kõige lootustandvam viis Pariisi kliimakokkuleppe eesmärkide saavutamiseks. Võtke osa uue maailma kujundamisest.

Uuendusteks valmis

Tulevik algab praegu.

Energiapööre on üks suurimaid inimkonna ees seisvaid proovikive. Mitte kauges tulevikus, vaid juba praegu. Airbus teatas, et töötab välja esimese vesinikulennuki. Esimestel autotootjatel on juba olemas seeriatooted. Ka Vaillant Group müüb juba esimesi gaasi ja vesiniku seguga töötavaid katlaid. Hakake pihta!

Mida kliendid ootavad?

Teie klientide jaoks kõige olulisem teema

Kliendid küsivad üha sagedamini toote CO2-jalajälje kohta. Nad teavad rohkem kliimakaitsest, kestlikkusest ja puhtast energiast. Nad ootavad teilt sama. Meiega koos olete toimuvaga alati hästi kursis.

Kust seda saadakse ja miks see nii tähtis on?

Lisateave eri kasutusvaldkondade kohta

Mida tuleks teada igapäevase tööelu seisukohast?

Kuidas Vaillant juba osaleb ja mis on meie lubadus?

Miks see nii tähtis on?

Vesinikku leidub kõikjal. Seda gaasi võib saada mitmesugustest ainetest, aga eelkõige veest. Ja seda on meie sinisel planeedil palju. Seega ei saa vesinik kunagi otsa. Peale energia varustuskindluse tagamise on vesinikul veel üks otsustav eelis. See on kliimasäästlik ja nn rohelise vesiniku korral koguni kliimaneutraalne energiakandja.

Keskkonnahoidlik

Rohelise vesiniku ainsad kõrvalsaadused on hapnik ja vesi. Ja neid me oma sinisel planeedil armastame.

Piiramatu saadavus

Vesinikku võib saada erinevatest ainetest, esmajoones veest. Ja seda on Maa peal palju – see on piiramatu energiaallikas.

Võimas

See on võimas. See suudab kosmosesüstiku lendu viia ja hoiab lennukit tundide kaupa õhus. Vean kihla, et see saab mu dušiga hakkama.

Paindlik

See võib olla kütus või jahutusvedelik, toota elektrit ja soojust. Ja tulevikus on selle potentsiaal veelgi suurem.

Vesinik on koos hapnikuga vee põhikomponent. Sellel väga kergel gaasil, mille keemiline valem on H2, on suur potentsiaal toime tulla süsinikuneutraalsele energiavarustusele üleminekuga.

Looduslikult ei esine vesinikku puhtal kujul. See tuleb kätte saada. Selle tegemiseks on eri viise. Kõige sagedamini kasutatakse tootmismeetodi kirjeldamiseks mõisteid „hall“, „sinine“ ja „roheline tootmine“, olenevalt tootmise käigus tekkivast CO2 heitkogusest.

Rohelist vesinikku peetakse tuleviku kütuseks ühel lihtsal põhjusel: selle tootmine on süsinikdioksiidiheiteta protsess. Roheline vesinik on tõhus ja läbini kestlik. Eksperdid on välja arvutanud, et juba hallilt rohelisele vesinikule üleminek säästab aastas 830 miljonit tonni CO2 heidet.

Kus on vesinik meile tähtis?

Kuidas vesinik minu ettevõtet mõjutab?

Kuidas Vaillant mind toetab?

Ülemineku toetamine

Seinale paigaldatavate kondensatsioonikatelde valdkonna Euroopa liidrina toetasime viimastel kümnenditel tõhusalt oma partnereid üleminekul mittekondensatsioonikateldelt kondensatsioonikateldele. Teeme seda ka vesiniku puhul.

Partnerite koolitamine

Pidevate koolitusprogrammide käigus toetame paigaldajaid, arhitekte ja planeerijaid vesinikueksperdiks saamisel.

Tehniline tugi ja tööriistad

Keerukamate tehnoloogiliste lahenduste, näiteks soojuspumba, päikeseenergia ja nüüd ka vesiniku puhul võite toetuda meie asjatundlikkusele. Pakume teile kogu vajalikku tuge, tehnilisi nõuandeid ja tööriistu.

Valmis roheliseks gaasiks

Kondensatsioonikatelde gaasile kohandatavus muutub üha olulisemaks, sest rohelise gaasi kasvav kasutamine toob kaasa gaasivõrgu gaasi kvaliteedi kõikumise. Vaillanti seadmetes on tehniline vastus sellele probleemile juba juurutatud (ioniDETECT).