Leia

Päikesepaneelid

Erinevalt fossiilkütustest on päikeseenergiat saadaval praktiliselt piiramatus koguses. See ei saasta keskkonda ja on tasuta. Tänapäevaseid küttesüsteeme saab kombineerida päikesepaneelidega ja kasutada neid vee soojendamiseks või täiendavaks soojuse andmiseks küttekontuuri.

Päikesekiirguse kasutamist soojusenergiana tuntakse kui päikesekütet. Seda ei maksa segi ajada fotoelemendiga, mis on elektrienergia tootmine päikesevalguse abil. Päikeseenergia eelised on ammu teada: meie kindel ja järeleproovitud tehnoloogia on end aastate jooksul tõestanud.

Päikeseekütte eelised:

  • Piiramatu hulk tasuta energiat
  • Töötamise ajal ei vabane süsihappegaasi
  • Kuni 60% väiksemad kulud vee soojendamisel ja kuni 20% ruumi kütmisel
  • Vähendab fossiilkütuste tarbimist
  • Päikese küttesüsteeme saab edukalt integreerida olemasolevate süsteemidega
  • Tänapäevased süsteemid töötavad tõhusalt ka talvel.

Kuidas töötab päikeseküte

Päikeseküte töötab põhimõtteliselt nagu päikese käes lebav tume aiavoolik. Vooliku pind neelab päikesevalgust ja eriti soojuskiirgust, nii et voolikus olev vesi soojeneb.

Päikeseküte töötab järgmiselt.

  1. Kollektorid neelavad päikesevalgust läbi absorberi. Siin soojendatakse vedelik, mis kannab soojust edasi.
  2. Pump liigutab vedeliku päikeseenergia salvestamiseks soojusvahetisse.
  3. Seal kantakse soojusenergia üle mahuti-hoidlasse.
  4. Kui päikesekiirgusest ei piisa vee soojendamiseks, lülitub töösse tavaline küttesüsteem, mis soojendab vett kuni soovitud temperatuurini.

Sõltuvalt selle konstruktsioonist toodab päikeseenergia süsteem aastas keskmiselt 60% vajalikust energiast.

Päikeseenergia kasutamine lisaküttena

Sooja tarbevee tootmisel saab soojendatud kollektorites olevat vedelikku kasutada sooja tarbevee soojendamiseks lisaküttena. See meetod tagab kütteseadme töö ja pakub märkimisväärset säästupotentsiaali. Seega, isegi mõõduka temperatuuri korral võib kütteseade tänu päikesekütte toele sageli välja lülituda.

Selle lahenduse tuumaks on silindri, näiteks puhversilindri ja koduse seadme kombinatsioon. Kui päikesekiirgust on piisavalt, siis vedelik kuumutab vett ühes silindris läbi alumise soojusvaheti. Temperatuuri alanedes, näiteks vanni või duši kasutamisel, ühendatakse kütteseade teise vooluringiga. See tagab täiendava vee soojendamise.

Vaillanti päikeseküttesüsteemid on paindlikud ja usaldusväärsed

Üldiselt ei kata päikeseenergia aastaringselt kogu soojusenergia vajadust. Seetõttu on parem seda kasutada küttesüsteemi osana. Näiteks kombineerimine gaasikondensatsioonisüsteemiga on mõistliku hinnaga hea lahendus. Päikesekütte ühendamine soojuspumba või pelletiküttega on veelgi tõhusam.

Päikesekollektor

On olemas kahte tüüpi päikesepaneele, mis on mõeldud soojuse tootmiseks päikeseküttesüsteemides: lamekollektorid ja vaakumkollektorid.

Lamekollektor

Lamekollektori põhiomadus on päikese poole suunatud tume soojust neelav pind, mis suudab neelata maksimaalselt kiirgust ja peegeldab tagasi vaid väga väikese koguse energiat. Neeldunud energia kantakse soojuskandevedelikku, mis ringleb neelduri pinna all asuvates torudes.

Tehnilisest seisukohast erinevad lamekollektorid imenduva isolatsiooniga vaakumkollektoritest. Lamedates paneelides kasutatakse traditsioonilisi isolatsioonimaterjale nagu mineraalvill või polüuretaan.

Lamekollektori eelised:

  • Madal hind
  • Madalad hooldus- ja remondikulud
  • Sobib ideaalselt madala temperatuuriga süsteemidele sooja vee saamiseks või põranda lisakütteks.

Vaillant on välja töötanud soodsa hinnaga kvaliteetsed lamepaneelid, mis töötavad efektiivselt ükskõik millises küttesüsteemis. Tänu uuenduslikule tehnoloogiale saavutavad need maksimaalse kasuteguri ja säästavad teie raha.

Lisateave Vaillanti lamekollektorite kohta

Vaakumkollektorid – päikesesoojus torust

Vaakumkollektori tööpõhimõte on sarnane lamepaneelide tööpõhimõttega. Need neelavad samamoodi päikesekiirgust ja edastavad selle soojuskandevedelikku.

Kuid erinevalt lamepaneelidest kasutavad vaakumkollektorid ära vaakumi suurepärase isolatsioonivõime. Just sellepärast nimetatakse neid vaakumkollektoriteks. Soojuskaod on tänu klaastorus olevale vaakumile praktiliselt välistatud. Lisaks sellele on mõnede torude alla päikesevalguse fokusseerimiseks paigaldatud peegel. Selle tulemusena on vaakumkollektorid on palju tõhusamad kui lamekollektorid.

Vaakumkollektorite eelised:

  • Suurem energiatõhusus ja hea tulemus isegi väiksema päikesevalguse korral.
  • Vajab sama tulemuse saamiseks väiksemat katuse pinda.
  • On võimalik kasutada katusel, mis ei ole suunaga lõuna poole.
  • Toodab kõrget temperatuuri ja võib olla ühendatud kõrge temperatuuriga küttesüsteemidega.

Vallianti vaakumkollektor auroTHERM exclusiv – õige valik neile, kes valivad päikeseenergia optimaalse kasutamise. Tänu hästi läbimõeldud disainile saavutab see maksimaalse energiatootluse isegi loojuva päikese ja hajutatud valguse juhul.

Lugege rohkem Vaillanti vaakumkollektorite kohta.Päikesekollektor auroTHERM exclusiv VTK

Kiire, turvaline ja lihtne paigaldus

Kõik meie päikesepaneelid on varustatud ühtse paigaldussüsteemiga, mis tagab kollektorite kiire ja lihtsa paigaldamise. Veelgi enam, meie süsteem pakub mitmeid erinevaid paigaldusvariante.

Kollektorid on võimalik paigutada vertikaalselt või horisontaalselt, üksteise kõrvale või üksteise peale – meie kollektoritele sobib igasugune paigaldamise vorm. Samal ajal võib neid paigutada ka katuste sisse või lamekatustele. Samuti võite valida kollektori horisontaalse ja vertikaalse asendi vahel.

Sobiv küttesüsteem

Küttesüsteemi valimisel ei ole olemas standardset lahendust. Kuid teie vajadustele vastava süsteemi leidmine pole väga keeruline. Rääkige oma Vaillanti spetsialistidega. Nemad aitavad teid uue süsteemi kavandamisel.

Leia oma partner «Installer Finder»