Nõuanded uute hoonetele
Kas teil on vaja uut küttesüsteemi? Võite vähendada oma küttekulusid, kui paigaldate oma koju kaasaegse ökonoomse küttesüsteemi. Ühtlasi annate sellega märkimisväärse panuse kliima kaitsmisse.
Uute majade kütmiseks sobib kõige paremini taastuvenergia. Kuid ka fossiilkütuseid kasutavad kütusesäästlikud küttesüsteemid võimaldavad vähendada kütusekulusid ja süsinikdioksiidi heitkoguseid keskmiselt kuni 30%. Siiski ei sobi kõik küttesüsteemid kõigisse majadesse.
Alustage planeerimisega varakult
Uue maja planeerimisel on oluline valida õige küttesüsteem võimalikult varases planeerimisjärgus. Nii saab maja projekteerimisel süsteemi tüübiga juba arvestada.
Teie küttesüsteemi kasutegur
Muidugi peab teie uus küttesüsteem andma piisavalt soojust. See kehtib ka joogivee varustuse kohta: soe vesi peaks olema pidevalt kättesaadav piisavas koguses, kõigist kraanidest.
Veenduge, et teie uut küttesüsteemi saaks uuendada. Nii vastab see alati teie vajadustele, isegi kui need ootamatult kasvavad.
Kütmist ei iseloomusta mitte ainult süsteemi tootlus, vaid ka selle tarbitav energiakogus. Seega on tõhusamasse süsteemi investeerimine majanduslikult otstarbekas ja vähendab pikaajaliselt küttekulusid.
Teie maja kütmise ja sooja vee tootmise vajadused
Elanike arv ja köetava pinna suurus määravad vajaliku soojuse hulga. Mõistlik on planeerida see pisut suurem, kui maksimaalne vajadus elaniku kohta. Nii saavad kõik elanikud rahulikult kuumas vannis mõnuleda, ilma, et peaksid muretsema vee otsa lõppemise pärast.
Vaillanti spetsialistid aitavad teil vajalikud arvutused ära teha. Nad võtavad arvesse teie uue maja omadusi, põrandapinda, fassaadi isolatsiooni ja sanitaarseadmete omadusi.
Energia vajaduse arvutamisel kasutatakse ligikaudseid arvutusi.
Kilovatt-tund (kWh) – energia arvestusühik, mida tarnivad energia kasutajatele energiaettevõtted:
kW küttevõimsus (pindala m2 x 75 Wt / m2: 1000)
+ kW sooja vett (umbes 30% ülaltoodud parameetrist)
= kW soojusvõimsus nimivõimsusel (kuid mitte vähem kui 24 kW, kui teie süsteem toodab sooja vett)
Kuum vesi: kas tsentraliseeritud või detsentraliseeritud
Kuidas te soovite kuuma veega varustamise lahendada? Võite valida keskse boileri maja keldrisse või veesoojendid otse kraanide kõrvale. Kõige mugavam on tsentraalne veevarustus läbi piisavalt suure sooja vee silindri. Väiksemate vajaduste korral sobib ruumisäästlikum kombinatsioon ja kaugemal asuvatele üksikutele kraanidele sobivad eraldiseisvad ökonoomsed veesoojendid.
Põhimõtteliselt on soovitatav täita oma soojusvajadused täielikult taastuvate energiaallikatega, näiteks ümbritseva soojuse või päikesega. Nii olete valmis ressursside kahanemiseks, energiahindade tõusuks ja karmistuvateks keskkonnanõueteks.
Siiski võib mõistlik olla ka fossiilkütustel põhinevate tõestatud ja ülitõhusate tehnoloogiate kasutamine. Kõik sõltub teie vajadustest ja eelistustest.
Samuti on teil võimalus nutikalt erinevaid tehnoloogiaid omavahel ühendada, näiteks kasutada päikesepaneelidega gaasikondensatsioonikatelt.
Kuhu paigutada uus küttesüsteem
Ükskõik, kas soovite paigutada oma küttesüsteemi keldrisse, eluruumidesse või katuse alla, meie pakume teile sobiva lahenduse. Mida rohkem jääb ruumi muuks otstarbeks, seda parem. Seetõttu ehitame oma tänapäevased kütteseadmed nii, et need suudavad palju, aga võtavad vähe ruumi.
Erinevatesse ruumidesse sobivad erinevad süsteemid.
Kelder on sobiv koht soojuspumbale ning samuti ka pelletimahutitega kombineeritud soojus- ja elektrisüsteemile.
Samuti sobivad keldrisse paigutamiseks kondensatsioonikatlad ja suured kuumaveesilindrid, kui on tegemist suurte kortermajade või ärihoonetega. Kui ruumi kasutatakse töökoja või spordisaalina, saab seina peale paigutada ruumisäästliku kütteseadme.
Eluruumides on teil kindlasti ruumi gaasiküttel töötava kondensatsioonikatla jaoks, isegi kui iga ruutmeeter põrandapinda on juba ära planeeritud. Meie seinale kinnitatavaid küttekehi on väga erinevas suuruses, vastavalt väikestele, keskmistele ja suurtele nõudmistele.
Päikeseenergia toel töötava gaasikondensatsioonikatla jaoks on sobiv koht maja pööning. See kehtib eriti Vaillanti kompaktsete kondensatsioonikatelde kohta. Lühike vahemaa päikesepaneelideni aitab säilitada soojust. Õhu/gaasi lõõri saab paigaldada otse läbi katuse ilma klassikalise korstnata.
Nii saab katla paigaldada ükskõik millisesse maja ossa, kui see ei ole vastuolus kohalike seadustega.
Soojusenergia jaotamise eelistused
Üldiselt, mida suurem on köetav pind, seda madalamat temperatuuri peab uus küttesüsteem tootma ja seda tõhusamalt töötama. Seetõttu on energia seisukohast põrandaküte uute hoonete kütmiseks ideaalne. See säästab ruumi ja pakub vajalikku soojust ka madalatel temperatuuridel. Põrandaküte on suurepärane alus tänapäevastele süsteemidele nagu näiteks soojuspumbad või päikeseenergial töötavad süsteemid.
Ventilatsioon
Ideaalseks süsteemiks peetakse soojustsirkulatsiooniga tsentraliseeritud ventilatsioonisüsteemi: see filtreerib tolmu, õietolmu, süsinikdioksiidi ja eemaldab ka niiskuse. Seega kandub soojus väljatõmbeõhust värskesse õhku. Tsentraalne ventilatsioon tagab tervisliku sisekliima ja hoiab ära hallituse tekke, mis võib hoone konstruktsioone kahjustada. Meie ventilatsioonisüsteem on kombineeritud maja kõigi küttesüsteemidega. Kombineeritud süsteem vähendab küttevajadust vähemalt 20%, mis omakorda hoiab kokku energiat, mis on vajalik küttesüsteemi töös hoidmiseks.
Finantseerimine
Investeeringuid uude küttesüsteemi saab õige planeerimise ja nõustamise abil märkimisväärselt vähendada. Kõige eest korraga maksta pole vaja. Veenduge, et uut küttesüsteemi saaks tulevikus moderniseerida näiteks päikesepaneelide abil.
Nõuetekohane küttesüsteem
Õige küttesüsteemi leidmisel ei ole olemas standardset lahendust. Kuid teie vajadustele vastava süsteemi leidmine pole ülearu keeruline. Rääkige oma Vaillanti spetsialistidega. Nemad aitavad teid uue süsteemi kavandamisel.